جمعه, 27 بهمن 1396 بازدید 4418 بار

آموزش نحوه ایجاد دیتابیس در سی پنل

ایجاد دیتابیس در سی پنل

 دیتابیس یا پایگاه داده، مجموعه ای متشکل از داده‌ها با ساختار منظم و سامان مند است، که دسترسی به این اطلاعات معمولاً از طریق «سیستم مدیریت پایگاه داده» یا (DBMS) فراهم شده و به کاربران اجازه ارتباط برقرار کردن با یک یا چند پایگاه داده‌ و دسترسی به تمام اطلاعات موجود در پایگاه داده را می‌‌دهد.

برای ایجاد دیتابیس در سی پنل، باید به طریق زیر اقدام کنید:

1- ابتدا وارد محیط کنترل پنل هاست خود شوید که در اینجا cPanel است.

2- سپس باید از قسمت دیتابیس (Databases) ، روی گزینه (My SQL Database Wizard) کلیک کنید.

آموزش ایجاد دیتابیس در سی پنل

3- برای ایجاد دیتابیس، نام دیتابیس مورد نظر خود را در قسمت (New Database) وارد کرده و سپس روی گزینه Create Database کلیک کنید. شما دیتابیس خود را روی سی پنل خود ساختید، اکنون می‌توانید با Go back به صفحه قبل برگردید.

قدم اول درایجاد دیتابیس در سی پنل

ساخت یوزر در دیتابیس سی پنل

4- ایجاد یوزر برای دسترسی به دیتابیس باید در فیلد – Add New User My SQL Users مشخصات کاربر را وارد کنید. برای این کار در قسمت username نام کاربر پایگاه داده یا دیتابیس را وارد کنید. در این مرحله از شما password خواسته می‌شود، باید پسورد را وارد کرده و مجددا آن را در قسمت password again تکرار کنید. با کلیک روی گزینه Create User، نام کاربر بانک اطلاعاتی ساخته می‌شود.

ایجاد دسترسی کاربر به دیتابیس

5- با کلیک روی Go back به صفحه قبل بازگردید. اکنون شما یک دیتابیس جدید و یک کاربر جدید دارید که باید کاربر را به دیتابیس پیوند دهید. برای این کار در فیلد Add User To Database، کلیک کنید. برای شما دو کادر نمایش داده می‌شود. در کادر User، نام کاربری را که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. در قسمت دیتابیس (Database)، نام پایگاهی را که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. (اگر برای اولین بار نام کاربر و دیتابیس را ایجاد کرده باشید و تنها یک نام کاربر و یک پایگاه داده داشته باشید، به صورت پیش فرض انتخاب شده است)، در آخر روی گزینه Add کلیک کنید.

سطح دسترسی یوزر در پایگاه داده سی پنل

6- برای مشخص کردن سطح دسترسی کاربر به پایگاه داده، اگر می‌خواهید تمام دسترسی‌ها را به یوزر مورد نظر بدهید، در جدول روی قسمت ALL PRIVILEGES، کلیک کنید تا تمامی موارد به طور اتوماتیک انتخاب شوند و روی گزینه Make Changes کلیک کنید. کاربر به دیتابیس افزوده می‌شود و پیغامی به همین مضمون نمایش داده می‌شود. حالا با گزینه Go back به صفحه قبل بازگشته و با کلیک روی Home به صفحه نخست هاست سی پنل وارد شوید.

ایجاد دسترسی کاربر به دیتابیس

 پس از اتمام این مرحله، در صورت موفقیت آمیز بودن آن، با پیامی مواجه می شوید که شما را از اضافه شدن حساب کاربری مذکور به لیست افراد مجاز برای مدیریت پایگاه داده مطلع می سازد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

پربازدیدترین مطالب

"«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد»."