جمعه, 27 ارديبهشت 1398 بازدید 23709 بار

ورود خودکار به محیط ویندوز 7، 8 و 10 از طریق ویرایش رجیستری

اکثر افراد برای اینکه بخواهند کامپیوترشان را چک کنند، یا باید آنرا اگر خاموش بوده، روشن کند و یا قفل شده باشد، باید رمز عبور و نام کاربری خود را تایپ کند که این (وارد کردن نام کاربری و رمزعبور) می تواند آزار دهنده و بی معنی باشد. باچند تغییر ساده در رجیستری ویندوز می توان تنظیم کرد که هر بار سیستم روشن شد بصورت خودکار توسط نام کاربری و رمز عبوری که قبلا بصورت پیشفرض تعریف کرده ایم، وارد ویندوز شویم. اگرچه این امر از لحاظ امنیتی در سازمان ها توصیه نمیشود و البته خطرناک میباشد.

تنظیم خودکار ورود به ویندوز در رجیستری

1- در ابتدا وارد محیط ویرایش رجیستری ویندوز می شویم ( برای باز کردن فقط کافیست کلید های ترکیبی Win + R را بفشارید. سپس عبارت regedit را در آن تایپ کرده و برروی OK کلیک کنید تا ابزار مورد بحث برای شما باز شود.)

01 open registry editor windows

2- پس از وارد شدن به محیط رجیستری ویندوز، به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

02 Edit registry Winlogon

برروی “Winlogon” کلیک کنید تا در ستون سمت راست محتویات آن نمایش داده شود. سپس در ستون سمت راست رشته “DefaultUserName” را ویرایش نمایید و اگر هچین رشته ای نبود از منوی Edit > New > Strnig Value اقدام به ایجاد رشته جدید نمایید (ویا در همان محیط راست کلیک کرده و بروی “String Value” کلیک نمایید تا رشته جدید ایجاد شود.)

04 Edit registry Winlogon new string

عنوان آنرا “DefaultUserName” قرار دهید و سپس آنرا باز نمایید و در فیلد “Value Data”، نام کاربری خود را وارد نمایید و اوکی کنید (توجه داشته باشید که اگر سیستم شما در دامین قرار دارد میبایست نام دامین را نیز قبل از نام کاربری خود وارد نمایید)

03 Edit registry Winlogon DefaultUserName

در همان محیط میبایست یک رشته با عنوان “DefaultPassword” نیز ایجاد نمایید و پسورد خود را در فیلد “Value Data” وارد و ذخیره نمایید. (درصورتی که پسورد ویندوز را فراموش کرده اید می توانید از آموزش ریست پسورد فراموش شده ویندوز بدون هیچ نرم افزار اضافی استفاده نمایید)

05 Edit registry Winlogon DefaultPassword

پس از ایجاد و ویرایش رشته های نام کاربری و رمز ورود، نوبت میرسد به فعال سازی ورود خودکار که میبایست رشته “AutoAdminLogon” را ویرایش کنید و مقدار آنرا "1" قرار دهید (درصورتی که رشته ای با این عنوان وجود نداشت آنرا ایجاد نمایید).

06 Edit registry Winlogon AutoAdminLogon

07 Edit registry Winlogon AutoAdminLogon
پس از انجام تغییرات بالا، لازم است که سیستم را ریبوت نمایید تا تنظیمات اعمال شود.

خواهید دید که بصورت خود کار وارد محیط ویندوز میشوید. 

لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال از این آموزش، آن را در قسمت نظرات مطرح نمایید.
این مورد را ارزیابی کنید
(109 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پربازدیدترین مطالب

"«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد»."