جمعه, 10 بهمن 1393 بازدید 18732 بار

آموزش تصویری اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ

با استفاده از ریموت دسکتاپ، می توانید از راه دور به یک کامپیوتر دیگر متصل شده و کنترل آن را در دست بگیرید. این امکان برای ویندوزهای نسخه سرور به این صورت است که چندین نفر می توانند به صورت همزمان با استفاده از Remote Desktop و با نام کاربری های مختلف به یک سیستم متصل شوند. اما در نسخه های خانگی، در صورتی که فردی با استفاده از Remote Desktop به سیستم متصل گردد، کاربری که بر روی سیستم کار میکند، Log Off می شود. این بدین معنی است که هیچگاه بیش از ۱ نفر نمیتواند از یک کامپیوتر استفاده کند. در این نوشته می خواهیم ابزار کوچکی را معرفی کنیم که با استفاده از آن، کاربران متعدد می توانند به صورت همزمان با استفاده از Remote Desktop از کامپیوتری که بر روی آن ویندوز XP، ویستا یا ویندوز ۷ نصب شده، استفاده کنند. این ابزار برای هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی قابل استفاده است.

فعال سازی سرویس ریموت دسکتاپ

همانطور که می دانید برای اتصال از طریق ریموت دسکتاپ به ویندوز می بایست این قابلیت را روی ویندوز های خود از قبل فعال کرده باشید، در صورت اینکه از قبل ریموت دسکتاپ را فعال نکرده بودید طبق مراحل زیر انجام دهید:

در ویندوز های نسخه دسکتاپ مانند 7 ، 8 ، 10 ، 11 ابتدا وارد my computer  یا This PC شوید و در منوی بالا صفحه روی system properties  کلیک نمایید تا پنجره زیر باز شود

01 system properties

یک راه حرفه ای تر برای باز کردن پنجره system properties که هم در نسخه دسکتاپ و نسخه سرور کارایی دارد اینست که برروی کیبورد دکمه پنجره یا همان لوگوی ویندوز را پایین نگه دارید و سپس دکمه pause  را فشار دهید.

 

02 system properties remote Desktop

خب تا اینجا قابلیت ریموت دسکتاپ را فعال کرده ایم.

فعال سازی اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ

جهت اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ باید  محدودیت امکان دسترسی همزمان چند کاربر به ریموت دسکتاپ را حذف کنیم ؛ مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا به سرور خود متصل شوید (آموزش اتصال به ویندوز از طرق ریموت دسکتاپ)

2- در این قسمت باید وارد کنسول مدیریتی پالیسی های ویندوز شویم برای اینکار در منوی Start عبارت "gpedit.msc"  را جستجو کنید و سپس آنرا اجرا نمایید.

3- در پنجره باز شده (Local Group Policy Editor) وارد مسیر زیر شوید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Connections

4- در این قسمت عبارت Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session را پیدا کرده و برروی آن دوبار کلیک نمایید تا پنجره تنظیمات آن باز شود.

5- وضعیت آن را در حالت "disable" قرار دهید و سپس Ok کنید(طبق تصویر زیر)

003 edit policy restrict

6- سپس برروی عبارت "Limit number of connections" دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده وضعیت آنرا "enable" کنید. همچنین در فیلد مشخص شده تعداد کانکشن های مجاز همزمان را مشخص کنید. (تصویر زیر)

004 edit policy limit number

فعال سازی اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ در ویندوز 7 و 8 و 10

یک راه دیگر استفاده از Patch هایی هست که مراحل قبلی را بصورت خودکار انجام می دهند. (دانلود Universaltermsrvpatch)

پس از دانلود ونصب  طبق تصاویر زیر عمل کنید(توجه داشته باشید در تصویر زیر چون ویندوز من 32 بیتی بود فایل مربوط به ویندوز 32 بیتی را انتخاب کردم یعنیx86 )

2-اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ ب

3-اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ ب

4-اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ ب

5-اتصال چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ ب

خب به همین راحتی کار تمام شد و می توانید چند یوزر هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ به ویندوز متصل شوند.

نکته: هر وقت هم که خواستید به حالت اولیه برگردد برنامه را اجرا نمایید و برروی دکمه restore کلیک نمایید

درصورت داشتن سوال مرتبط با این مطلب می توانید در قسمت نظرات با در میان بگذارید.
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پربازدیدترین مطالب

"«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد»."