جمعه, 27 اسفند 1395 بازدید 10688 بار

انتقال فایل از کامپیوتر به سرور مجازی و بالعکس؟

 1- Remote desktop connection

برای کسانی که با سرور های ویندوز کار می کنند، در خیلی از مواقع این مشکل بوجود می آید که می خواهند فایلی را از روی سرور به کامپیوتر شخصی خود یا بلعکس انتقال دهند، اما اطلاعات لازم برای راه اندازی ftp server و انجام مراحل پیچیده برای نصب آن را در اختیار ندارند و احتمالا تنظیمات لازم برای وب سرور نیز بر روی سرور انجام نگرفته است که بتوانند از امکان دانلود مستقیم از سرور استفاده نمایند. در چنین مواقعی شاید بهترین و سریعترین راهکار برای انتقال فایل ها با حجم نه چندان زیاد استفاده از امکانی است که ماکروسافت در سرویس ریموت دسکتاپ ( Remote desktop connection ) خود قرار داده است. 

اتصال درایور  کامیپوتر شخصی حاوی اطلاعات بر روی سرور

ابتدا برنامه remote desktop connection را اجرا نموده و Options را کلیک نمایید.در این قسمت می بایست بر روی تب Local Resources کلیک کنید و گزینه more را در بخش Local devices and resources انتخاب نمائید.

remote

 

remoteftp

پنجره جدیدی باز می شود که در آن می توانید از بخش Drives پارتیشن های مختلف هارد کامپیوتر شخصی خود را ملاحظه نمایید، در این قسمت هر یک از پارتیشن هایی که انتخاب می شوند در زمانی که به سرور خود از طریق ریموت دسکتاپ اتصال می یابید قابل دسترس خواهند بود. پس از انتخاب درایو مورد نظر دکمه Ok را کلیک نمائید.

remotevps

با ریموت دسکتاپ به سرور خود وصل شوید . حال کافی است پنجره my computer را باز نمائید و پارتیشن های کامیپوتر شخصی خود را بر روی سرور ملاحظه نمایئد. شما بسادگی می توانید فایل ها را مانند انتقال اطلاعات در کامپیوتر خود در اینجا نیز انتقال و یا تغییر دهید.

 

2- نصب IIS

برای انتقال فایل ها از سرور (vps) می توانید  IIS یرو سرورتان نصب کنید و  FTP Server راه بیندازید.

فایلهای مورد نظرتون را در دایرکتوری  قرار بدهید و بر روی سیستم شخصی خود با نرم افزار (internet download manager (idm شروع به دانلود کنید.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پربازدیدترین مطالب

"«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد»."