اعضا > مرکز آموزش > سرور مجازی > ویندوز > انتقال اطلاعات بین دو سرور ویندوز

انتقال اطلاعات بین دو سرور ویندوز

انتقال صحیح و کامل داده ها بین دو سرور جدید و قدیمی بسیار مهم و ضروری بوده و باید با توجه به سرویس های نصب شده و سناریوی مد نظر نسبت به انتخاب راهکار مناسب به جهت انتقال داده ها اقدام نمود. در این آموزش فرض بر این است که سرویس های مورد استفاده در هر دو سرور مرتبط با وب بوده (عدم استفاده از Active Directory و ... ) و تنها هدف انتقال کامل فایل و فولدرها بین دو سرور (فارغ از جزییاتی همچون permission, attribute و...) می باشد.

بهترین و ساده ترین گزینه ممکن در این حالت استفاده از پروتکل FTP یا File Transfer Protocol می باشد. در ابتدا به دلیل افزایش سرعت و کاهش میزان حجم انتقال می باید نسبت به فشرده سازی فایل و فولدرهای مورد نظر در سرور مبداء اقدام نمود. برای انجام اینکار می توان از نرم افزارهایی همچون Winrar استفاده نمود.

در این مرحله در صورتیکه سرور مبداء نقش FTP Server را داشته باشد تنها کافیست یک نام کاربری با دسترسی لازم به مسیر قرار گیری فایل (های) فشرده شده ایجاد گردد، در غیراینصورت می باید ابتدا سرویس FTP برروی سرور مبداء نصب و تنظیمات لازم برروی آن صورت پذیرد.

برای آگاهی از راه اندازی سرویس FTP و انجام تنظیمات لازم و ایجاد اکانت با دسترسی لازم اینجا  کلیک نمایید.

حال به سرور مقصد مراجعه و به جهت استفاده از قابلیت Resume Support بودن FTP ( یعنی از سر گیری پروسه دانلود در زمان بروز قطعی ارتباط بین دو سرور) یک نرم افزر FTP Client مانند FileZilla یا CuteFTP (نسخه کلاینت) برروی سرور مقصد نصب نمایید. هم اکنون می توان از طریق این نرم افزار و اطلاعات کاربری FTP ایجاد شده، به فولدر تعیین شده در سرور مبداء متصل شده و نسبت به دانلود فایل (های) فشرده مورد نظر برروی سرور مقصد اقدام نمایید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
از دستور route –n (مشاهدات: 1271)
تفاوت DNS و WINS (مشاهدات: 3787)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي