اعضا > مرکز آموزش > wiki > NFV

NFV

Network Function Virtualization) NFV)


Network Function Virtualization) NFV) به مجازی سازی توابع شبکه گفته می شود و به عبارت دیگر یعنی ارائه سرویس های مختلف شبکه بدون نیاز به سخت افزار و این به معنی عدم وابستگی به سخت افزار است.

مجازی سازی توابع شبکه (NFV) یک مفهوم معماری شبکه است که استفاده از مجازی سازی فناوری اطلاعات را بنا به تکنولوژی های مجازی سازی، داخل کلاس های توابع گره های شبکه پیشنهاد می کند تا قادر باشیم بلاک هایی که به هم وصل می شوند یا سرویس های ارتباطی را به وجود می آورند را همیشه بسازیم.

عملکرد NFV اینطور است که روی یه پلت فرم ابری زیرساخت قرار می گیرد و بعد فانکشن ها بوجود می آیند loadbalancing ،DNS ،Routing ،switching همه به صورت مناطقی توسط خود کاربر (که می تواند هم کاربر عادی باشد هم ارائه دهنده ابر) تعریف می شوند و دیگر احتیاج به متخصص برای راه اندازی این ابزارها احتیاج نیست.

NFV فریم ورک دارای سه بخش اصلی است:
1. توابع شبکه مجازی شده (NFV) پیاده سازی نرم افزاری توابع شبکه است که می تواند در زیرساخت مجازی تابع شبکه(NFVI) مستقر شود.
2. زیرساخت NFV، همه اجزای سخت افزاری و نرم افزاری ای است که محیطی که VNF ها در ان مستقر اند را می سازد. زیرساخت NFV قادر است در مکان های مختلفی مستقر شود. شبکه، ارتباط بین این مکان ها را مطابق زیرساخت NFV مشخص می کند.
3. مدیریت و تنظیم چهارچوب معماری مجازی توابع شبکه (NFV-MANO) دارای همه بلاک های توابع، مخازن داده ای که توسط بلاک ها مورد استفاده قرار می گیرند و نقاط مرجع و تعاملی که این بلاک های توابع از طریق آن اطلاعاتی که برای مدیریت و سازماندهی NFVI ها و VNF ها لازم است را مبادله می کنندو دارا می باشد.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
OVF (مشاهدات: 562)
Registry (مشاهدات: 421)
Snapshot (مشاهدات: 334)
Deploy (مشاهدات: 484)
CAPsMAN (مشاهدات: 507)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي