اعضا > مرکز آموزش > wiki > Snapshot

Snapshot

Snapshot


یکی از قابلیت‌هایی نرم‌‌افزار VMware workstation قابلیت گرفتن Snapshot است. با استفاده از Snapshot می‌توانید از وضعیت کنونی ماشین‌‌مجازی نسخه‌‌ای تهیه کنید. سپس بر‌‌ روی ماشین‌‌مجازی تغییراتی ایجاد کنید. اگر در این بین به مشکلی برخورد کردید می‌توانید به‌‌وسیله باز‌‌گرداندن Snapshot، به حالت اولیه برگردید.

 سه نکته مهم در مورد Snapshot 

1 - شما برای استفاده از Snapshot نیازی به vCenter نداشته و با اتصال به خود Esxi شما میتوانید اینکار را انجام دهید، حتی شما میتوانید از طریق CLI با استفاده از Shell سرور Esxi و یا POwerCLI این کار را انجام دهید.
2 - هر VM ماکزیمم میتواند 32 عدد Snapshot داشته باشد، هر چند که بسیار بسیار پیشنهاد شده ماکزیمم سه عدد Snapshot را برای هر VM بخاطر داشتن Performance بهتر نگهداری کنید.
3 - نکته مهم در مورد مدت زمان نگهداری Snapshot بوده که پیشنهاد شده که Snapshot ها را برای مدت بیشتر از 3 روز نگه ندارید چون به مرور زمان Vdisk دوم که بصورت اتوماتیک بعد از گرفتن Snapshot ایجاد میشود، حجمش زیاد شده و باعث کاهش Perfprmance و همچنین به هدر رفتن فضا بر روی Datastore خواهد شد.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
Registry (مشاهدات: 421)
OVF (مشاهدات: 562)
VM Clone (مشاهدات: 319)
Deploy (مشاهدات: 484)
SELinux (مشاهدات: 329)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي