اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > Thick&Thin

Thick&Thin

Thick Provision Lazy Zeroed
به این فرمت فلت Flat نیز گفته می شود و فرمت پیش فرض vMware برای دیسک مجازی است. در این حالت تمام فضای در نظر گرفته شده به دیسک مجازی اختصاص داده می شود و در زمان ایجاد دیسک مجازی اطلاعات موجود در دیسک پاک نمی شود و تنها غیر قابل دسترسی می شوند (شبیه به زمانی که یک فایل پاک شده ولی در RecycleByn ویندوز قابل دستیابی است.) تا زمانی که اولین بیت روی آن نوشته شود به همان شکل باقی می ماند و شانس ریکاوری اطلاعات قبلی در این روش بسیار بالاست. در این روش به دلیل فرمت نشدن سرعت ایجاد دیسک نیز بیشتر است. (تقریبا شبیه به Quick Format در ویندوز می باشد)

Thick Provision Eager Zeroed
در این نوع از دیسک مجازی نیز مثل حالت پیش فرض تمام فضای در نظر گرفته شده به دیسک مجازی اختصاص داده می شود با این تفاوت که اطلاعات قبلی دیسک اصطلاحا Zeroed Out و غیر قابل بازیابی می شود. زمان ایجاد این فرمت از سایر روشها بیشتر است.

Thin Provision
تفاوت اصلی دو روش Thick Provision با Thin Privision در این است که در این فرمت (Thin Provision) تمام فضای دیسک به طور واقعی به ماشین اختصاص داده نمی شود. از این فرمت دیسک مجازی زمانی استفاده می شود که مقدار دیسک محدود باشد و با قاطعیت امکان تعیین مقدارد مورد نیاز هر ماشین وجود نداشته باشد.

در زیر جدول مقایسه این 3 فرمت نمایش داده شده استآیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
OVA&OVF (مشاهدات: 452)
تکنولوژی مجازی سازی (مشاهدات: 1040)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي