اعضا > مرکز آموزش > هاست - کنترل پنل > Plesk > آموزش کار کردن با File Manager در پلسک

آموزش کار کردن با File Manager در پلسک

برای اینکه بخواهید فایلهای سایت خودتان را مدیریت کنید برای مثال تغییراتی مانند ویرایش، تغییر سطح دسترسی فایلها و یا آپلود فایل و کارهایی از این قبیل انجام دهید .باید به بخش File manager پلسک خود وارد شوید .

🔹برای اینکار بعد از وارد شدن به کنترل پنل پلسک خود، روی قسمت File Manager کلیک کنید.

📌نکته:تمامی اطلاعات ایل و فولدرهای مربوط به وب سایت خود را باید در پوشه httpdocs که روت می باشد ، قرار دهید.روی پوشه مورد نظر کلیک کرده و از قسمت سمت راست ابزار مدیریت را میتوانید مشاهده کنید.

🔹برای آپلود فایل بر روی گزینه Upload کلیک کرده و سپس فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

🔹برای ساخت یک فایل و یا یک پوشه جدید روی New کلیک کنید .و سپس برای ساخت یک فایل جدید بر روی گزینه Create File و برای ساخت یک پوشه جدید، بر روی گزینه Create Directory کلیک کنید و نام پوشه جدید را وارد کنید.

🔹برای copy کردن یک فایل در مسیر دیگر ، فایل مورد نظر را با تیک زدن انتخاب کنید و سپس گزینه copy را کلیک کنید و بعد از آن مسیر مورد نظر را انتخاب کنید.

🔹همچنین برای انتقال یک فایل در مسیر دیگر نیز ابتدا فایل مورد نظر را با تیک زدن انتخاب کنید و سپس گزینه Move را کلیک کنید.

🔹 برای فشرده سازی پوشه ها و یا فایل ها ابتدا فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس Add to Archive را کلیک کنید.

🔹برای استخراج یا Extract یک فایل فشرده Extract File را کلیک کنید.

🔹و اگر میخواهید حق دسترسی مربوط به هر فایل را تغییر دهید بر روی نوار واقع در سمت راست هر فایل کلیک کنید و Change Permission انتخاب کنید و دسترسی مورد نظر را اعمال کنید
آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینهنماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي