اعضا > مرکز آموزش > هاست - کنترل پنل > cPanel > آموزش نصب SSL بر روی cPanel

آموزش نصب SSL بر روی cPanel

در ایندا باید کد CSR دامنه را ایجاد کنیم، برای ایجاد کد CSR به کنترل پنل Cpanel خود لاگین نمایید سپس در صفحه اصلی سی پنل از قسمت SECURITY بر روی گزینه SSL/TLS کلیک نمایید.

SSL Certificate Signing Request in cpanel

صفحه ای مانند تصویر زیر باز می شود، در قسمت Certificate Signing Requests) CSR) بر روی لینک Generate, view, or delete SSL certificate signing requests. کلیک کنید.

SSL Certificate Signing Request in cpanel
 
سپس در صفحه جدید و در قسمت Generate a New Certificate Signing Request) CSR) فرمی مانند تصویر زیر نمایش داده می شود
طبق راهنمای زیر اطلاعات را وارد کنید

Generate a New Certificate Signing Request in cpanel


Key : در این قسمت استاندارد 2048 را انتخاب نمایید.

Domain : دامنه ای که قصد دارید برای آن SSL تهیه کنید وارد نمایید .

نکته : وارد نمودن دامنه با WWW یا بدون WWW متفاوت است. پس اگر می خواهید SSL شما با WWW باز شود آدرس دامنه خود را با WWW وارد نمایید.

SSL برای آدرس دقیق وارد شده تهیه می شود. چنانچه قصد سفارش WildCard SSL دارید نام دامنه خود را با وارد نمودن علامت ستاره و سپس نقطه و بعد نام دامنه در این قسمت وارد نمایید به عنوان مثال: Domain.com.*

بخش City، Country و State: در این بخش می بایست اطلاعات شهر، ایالت و کشور را وارد نمایید.

توجه داشته باشید اطلاعات وارد شده مطابق اطلاعات whois دامنه باشد ولی در صورتیکه دامنه شما بین المللی می باشد و اطلاعات دامنه شما مربوط به ایران می باشد به هیچ عنوان از اطلاعات مربوط به ایران و آدرس ایمیل ای که تحت دامنه IR و یا دارای نام IRAN باشد استفاده ننمایید. توجه داشته باشید بعلت تحریم بودن ایران اطلاعات CSR خود را با مشخصات غیر ایرانی تولید نمائید.

در صورتیکه دامنه شما IR یا دامنه ملی می باشد مشکلی در وارد نمودن اطلاعات واقعی مربوط به ایران وجود ندارد و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

بخش Company، Company Division و Email: در بخش Company نام سازمان مربوط به دامنه را وارد نمایید و در بخش Company Division واحد مربوط به آن سازمان که درخواست SSL را دارد را درج نمایید به عنوان مثال واحد IT . در بخش ایمیل نیز کافیست تا آدرس ایمیل مالک سرویس/دامنه را وارد نمایید.

بخش Passphrase و Descriptions: این دوبخش نیاز به تکمیل نداشته و بدون درج اطلاعات می توان آن را رها نمود.در انتها بر روی دکمه ی Generate در انتهای صفحه کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی Generate کد CSR و Key شما تولید و نمایش داده می شود.

کد CSR در کادر Encoded Certificate Signing Request قابل مشاهده است و کد Key را در کادر Encoded Key می توانید مشاهده کنید.

توصیه می شود هردو کد تولید شده را در یک فایل notepad در کامپیوتر شخصی خود ذخیره نمایید.

به صورت کلی می توانید کد CSR و Key را از بخش های Private Keys) KEY) و Certificate Signing Requests) CSR) در قسمت SSL/TLS سی پنل خود مشاهده کنید.

پس از انجام مراحل فوق باید محتوای موجود در بخش Encoded Certificate Signing Request را در یک فایل متنی عینا ذخیره نموده و ، آن را به شرکتی که میخواهید گواهینامه را از آن خریداری کنید ارسال  کنید و سپس آن شرکت با توجه به کد CSR شما گواهینامه رو صادر می کند و فایل های گواهی SSL را که با پسوند cert می باشد را برای شما ارسال می کند. سپس شما طبق روش زیر می توانید SSL را فعال کنید.


بعد از ورود به بخش مدیرتی سی پنل وارد قسمت security شوید.

سپس SSL/TLS کلیک کنید و گزینه (Certificates (CRT را انتخاب کنید .

در مرحله بعد کد CRT که در ایمیل اطلاعات به شما ارسال شده بود را در فیلد اول وارد کنید.

سپس با توجه به اطلاعات SSL مابقی اطلاعات شما در Description نمایش داده خواهند شد سپس Save Certificate کلیک کنید و با کلیک بر Return to SSL Manager در پاین صفحه به بخش قبل بروید و در این مرحله گزینه Install and Manage SSL for your site HTTPS را انتخاب کنید.

در این قسمت در کادر Domain، دامنه خود را انتخاب کنید و روی گزینه Autofill By Domain کلیک کنید .

با این کار تمامی بخش های Certificate(CRT)، Private Key, Certificate Authority Bundle CABUNDL به طور خودکار کامل می شوند.

و در اخر Install Certificate را کلیک کنید تا مراحل نصب با موفقیت به اتمام برسد.

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینهنماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي