اعضا > مرکز آموزش > هاست - کنترل پنل > cPanel > کاربرد Hotlink protection در سی پنل

کاربرد Hotlink protection در سی پنل

می توان گفت که Hotlinking نوعی سرقت ترافیک سایت شما می باشد. Hotlinking امکانی را برای شما فراهم میکند که افراد دیگر نتوانند پهنای باند شما را به سرقت ببرند.

برای مثال ممکن است مدیران بعضی سایت ها از مطالب سایت شما کپی کرده و لینک عکس یا فایلی از سایت شما را در سایت خود قرار دهد و وقتی کاربری به آن سایت مراجعه میکند در واقع آن عکس از سرور سایت اصلی لود می شود و از این طریق از پهنای باند سرور شما استفاده میکند که باعث کندی لود شدن صفحات سایت شما و یا گاها باعث تمام شدن پهنا باند ماهیانه شما شود.

👈 برای جلوگیری از این کار ، شما می توانید با مراجعه به بخش Security در سی پنل و با کلیک کردن بر روی گزینه Hotlink protection این قابلیت رو فعال کنید تا سارقین مطلب شما نتوانند این کار را انجام دهند.بعد از فعال کردن این گزینه دیگر سایت های دیگر نمیتوانند از فایل های سایت (عکس ،ویدیو ، موزیک و ...) شما استفاده کنند.


در بخش Configure Hotlink Protection  و در بخش URLs to allow access، می توانید آدرس وب سایت هایی که می خواهید استثنا قائل شوید و به آنها اجازه دهید تا از فایل های وب سایت شما استفاده کنند را وارد کنید.

قسمت ،Block direct access for the following extensions:

می توانید پسوند فایل هایی که نمی خواهید کپی کنند را با درج علامت کاما بین هر کدام، در این کادر تعیین کنید.

اگر میخواهید دسترسی مستقیم به فایل ها را از طریق درج لینک در مرورگر باز کنید ، گزینه Allow direct requests را فعال کنید.

توسط این گزینه دیگر عمل سوء استفاده صورت نمی گیرد ، در واقع تفاوت این گزینه با Hotlinking در این است که در Hotlink ، لینک مستقیم فایل در وب سایت دیگر قرار می گیرد اما در این روش لینک در جایی قرار نمی گیرد بلکه تنها به طور مستقیم از مرورگر فراخوانی می شود.

در قسمت Redirect the request to the following URL می توانید صفحه ای طراحی کنید و لینک آن را در فیلد این کادر قرار دهید.در واقع با این کار ،افرادی که عمل Hotlink انجام می دهند به جای دسترسی به فایل به این صفحه ارجاع خواهند یافت.

در آخر برای اعمال تنظیمات روی دکمه Submit کلیک کنید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینهنماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي