اعضا > مرکز آموزش > هاست - کنترل پنل > cPanel > آموزش redirect آدرس های سایت در سی پنل

آموزش redirect آدرس های سایت در سی پنل

ممکن است برای همه شما صاحبان وب سایت پیش آمده باشد که بعد از مدتی ،ادرس بعضی از صفحات وب سایت خود را به ادرس دیگری تغییر دهید ، و از جایی که ممکن است کاربران ادرس همان صفحه قبلی را به خاطر سپرده باشند ، و یا موتور های جستجو گر همان ادرس قبلی را در نتیجه جستجو به کاربران نشان دهند و اگر کاربری بخواهند وارد آن صفحه شوند ، بخاطر تغییر ادرس با ارور 404 مواجه شوند ، که این خود یک امتیاز منفی برای سایت شما در نظر گرفته می شود.

redirect

🔹 برای اینکار سی پنل بخشی به نام redirect را برای کاربران خود فراهم کرده است که از این طریق می توانید ادرس هایی که شما تغییرات را در آن ایجاد کرده اید را به صفحه اصلی و جدید ریدایرکت کنید که وقتی کاربر به ادرس قبلی رجوع میکند با ارور مواجه نگردد و صفحه جدید برای آن مشاهده شود.

🔰 قبل از آموزش طریقه ریدایرکت کردن نیاز است با دو نوع ریدایرکت آشنا شوید:

🔻 ریدایرکت 301: این ریدایرکت برای مواقعی است که شما بخواهید به صورت دائم URL را به یک URL دیگر انتقال دهید.

در واقع ریدایرکت 301 کاربران و موتورهای جستجوگر را برای همیشه به آدرسی غیر از آنچه کاربر در مرورگر خود یا در نتایج جستجو گوگل تایپ کرده است، منتقل می‌کند.
این ریدایرکت به موتورهای جستجو گر می گوید که تمام امتیاز و آن آدرس صفحه قبلی را به صورت کامل به آدرس جدیدی منتقل کند.

🔻 ریدایرکت 302:این ریدایرکت به معنای انتقال موقت آن صفحه به آدرس جدید است.
در واقع با این نوع ریدایرکت امتیاز و اعتبار آن ادرس قبلی به ادرس جدید منتقل نمی شود و فقط نقش یک هدایت کننده موقت را دارد.

بعد از ورود به سی پنل و رفتن به صفحه ریدایرکت و انتخاب نوع ریدایرکت که از نوع 301 باشد یا 302 باید در فیلد بعدی نام دامنه ای که قرار است انتقال پیدا کند را تایپ میکنیم و در فیلد بعدی یعنی در قسمت / هم آدرس آن صفحه که میخواهیم انتقال یابد را وارد میکنیم.(دقت کنید که ادرس بعد از دامنه را فقط تایپ کنید).

🔹 حال در قسمت Redirects to ادرس صفحه جدیدی که میخواهید از این به بعد کاربر به آنجا منتقل شود را به همراه پروتکل http:// یا https:// به صورت کامل وارد کنید.

⭕️ در قسمت بعدی www. Redirection سه تا گزینه وجود دارد :
۱▪️ گزینه Only redirect with www را اگر انتخاب کنیم یعنی اگر کاربر آدرس سایت شما رو فقط با www داخل مرورگر خود تایپ کرد، به این آدرس جدید که منتقل کردیم ، هدایت شود.
۲▪️ و اگر گزینه Redirect with or without www را انتخاب کنیم یعنی اگر کاربر ادرس سایت شما را چه با www و یا چه بدون www وارد کرد به آدرسی که تعیین کردیم هدایت شود.
۳▪️ و گزینه سوم Do Not Redirect www اگر انتخاب شود یعنی اگر کاربر www را وارد نکرد ، به آدرس جدید منتقل نشود.

که بهتر است گزینه دوم را انتخاب کنید.

🔸گزینه بعدی ، Wild Card Redirect نیز زمانی کاربرد دارد که مثلا شما برای دامنه Domain.ir یک ریدایرکت تنظیم کرده اید و حالا این دامنه را به Domain.com ریدایرکت کرده اید. در حالت عادی و بدون فعال کردن این گزینه اگر کسی برای مثال آدرس Domain.ir/info را وارد کند،فقط به دامنه ی جدید با آدرس Domain.com هدایت می شود و کاربر به ادامه ادرس بالا /info منتقل نمی شود.

🔹برای همین منظور ،اگر میخواهید کاربر در عین هدایت شدن به مسیر جدید، آدرس درخواستی خود را از دست ندهد، باید گزینه Wild Card Redirect را فعال کنید. در این حالت اگر کاربر آدرس Domain.ir/info را وارد کند به آدرس Domain.com/info منتقل می شود.

و در اخر نیز دکمه ADD را کلیک کنید تا ریدایرکت با موفقیت انجام شود.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
وب دیسک (Web Disk) (مشاهدات: 553)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي