اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > قابلیت های مهم vSphere 6.7 Update 1

قابلیت های مهم vSphere 6.7 Update 1

لازم به ذکر است که در حال حاضر ارتقا از vSphere 6.5 U2 به vSphere 6.7 U1 امکان پذیر می‌باشد.

vSphere 6.7

vSphere Client مبتنی بر HTML5 با ویژگی‌های کامل
در این آپدیت جدید HTML5 Client با عمکرد کامل با نسخه vSphere6.7 در دسترس قرار گرفت و دیگر نیازی به استفاده از (FLEX Client (vSphere Web Client نیست. در گذشته به منظور انجام اقداماتی نظیر تنظیمات (vSphere Update Manager (VUM یا تنظیم یک کلاستر vCenter HA و غیره باید از vSphere Web Client استفاده می‌شد ولی در حال حاضر تمام عملکردهای مدیریتی در دسترس هستند.

پشتیبانی از NVIDIA Quadro vDWS در ماشین‌های مجازی و Intel FPGA
پشتیبانی از Nvidia Quadro باعث گردید انعطاف‌پذیری عملیاتی و بهره‌برداری از زیرساخت مجازی که از NVIDIA Quadro استفاده می‌کند، بهبود یابد.

ابزار جدید vCenter Server Convergence
این ابزار جدید یکی از ویژگی‌های جدیدVMware است که توانایی انتقال از معماری Platform Services Controller یا به اختصار PSC خارجی (External PSC) به یک معماری PSC داخلی (Embedded PSC)را بصورت ساده‌تر فراهم می‌نماید. در این معماری جدیدِ vCenter، دیگر نیازی به تعدیل‌کننده‌های بار برای HA و رپلیکیشن چند سایت وجود ندارد. به علاوه، پشتیبانی از Enhanced Linked Mode یا به عبارتی ELM با PSCهای داخلی برای vSphere 6.7 و vSphere 6.5 U2 امکان پذیر می‌باشد.

ابزارvCenter Server Converge به این صورت کار می‌کند که یک PSC داخلی روی vCenter Server Appliance نصب گردیده و سپس یک توافق رپلیکیشن بین PSC داخلی و PSC خارجی معین می‌شود و زمانی که رپلیکیشن پیکربندی PSC با استفاده از External PSC instance در تمام vCenter Server کامل گردید، می‌توان PSC خارجی را غیرفعال کرد. در نهایت انعطاف‌پذیری لازم جهت ترکیب، ادغام و جداسازی SSO دامین،‌ با توجه به نیاز کاربر بدون بازسازی یا انتقال‌، را فراهم ساخت. ابزار vCenter Server Converge در فایل ISO مربوط به VCSA قرار دارد، این ابزار از طریق (CLI (vcsa-converge-cli نیز قابل دسترسی است و می‌توان آن را از ویندوز، لینوکس و Mac OS اجرا نمود.

ذکر این نکته ضروری است که ابزارvCenter Server Converge تنها از vSphere 6.7 پشتیبانی می‌نماید و برای بهره‌برداری از آن، باید تمام نمونه‌های vCenter را به vSphere 6.7 ارتقا داد.

امکانات جدیدِ HCI و vSAN
در این نسخه، vSAN 6.7 U1دارای جریانِ‌کاری جدیدی به نام Cluster Quickstart شده که یک Wizard ساده و کارامد را برای ایجاد کلاستر و اضافه نمودن سرورها و پیکربندی آنها فراهم می‌نماید. این پیکربندی شامل HA، DRS، Enhanced vMotion Compatibility یا به اختصار EVC و vSAN Datastore و همچنین VDS یا Virtual Distributed Switch می‌باشد.

با استفاده Cluster Quickstart می‌توان از ابتدا مراحل پیکربندی را شروع کرده و در عرض چند دقیقه به کلاستری با عملکرد کامل رسید، که این امر شامل اعتبارسنجی کلاستر نیز می‌باشد. این اعتبارسنجی بررسی می‌کند که تمام تنظیمات در تمام سرورها به درستی پیکربندی شده‌اند و هر اختلالی را گزارش می‌دهد.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که به واسطه vSphere Update Manager یا VUM ، در دسترس قرار گرفته است، بروزرسانی‌های Firmware مربوط به کنترلر HBA است. علاوه بر آن می‌توان Remediation نرم‌افزار و Firmware را در یک چرخه زمانی، از طریق رابط کاربری VUM انجام داد. در ضمن بررسی‌های vSAN HCL بصورت Built-In ایجاد شده‌اند تا پیش از اینکه VUM به سراغ سرور بعدی برود، اطمینان حاصل شود که سروری که در حالRemediate می‌‌باشد با vSAN HCL تطبیق داشته باشد. این ویژگی در حال حاضر تنها از Dell HBA330 پشتیبانی می‌کند و به زودی کنترولرهای دیگری به این فرآیند اضافه خواهد شد.

بهبود vSphere Content Library
امکاناتی که در vSphere 6.7 Update 1 ارائه گردید توانایی وارد کردن فرمت‌های OVA را از یک HTTPS Endpoint و Local Storage امکان پذیر می‌کند. همچنین با استفاده از همین روش می‌توان محتوای Templateهای OVA را با سرور‌های vCenter دیگر هماهنگ نمود. Content Library با توجه به Best Practiceهای امنیتی، به فایل‌های Manifest و Certificate متعلق به OVA Bundle رسیدگی کرده و آن‌ها را اعتبارسنجی می‌نماید. Content Library اکنون به صورت Native ازTemplateهای ماشین مجازی (VMTX) پشتیبانی می‌کند و همچنین اجازه‌ی وقوع تمامی عملیات مرتبط با Templateهای ماشین مجازی را به طور مستقیم از Content Library صادر می‌کند. لازم به ذکر است که این عملکرد هنوز در همسان‌سازی بین سرور‌های vCenter قرار نگرفته است.

منبع: APK.co.ir
 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
تکنولوژی مجازی سازی (مشاهدات: 1040)
Thick&Thin (مشاهدات: 533)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي