اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > معرفی قابلیت‌های vSphere Platinum Edition

معرفی قابلیت‌های vSphere Platinum Edition


محصول جدید شرکت VMware با عنوان vSphere Platinum نامگذاری شده و شامل VMware vSphere Enterprise Plus وVMware AppDefense می‌باشد. با استفاده از vSphere Platinum که حاوی یک افزونه‌ی vCenter Server منحصر به فرد است، می‌توان یکپارچه ‏سازی تمام و کمالی را میان این دو ایجاد کرد، زیرا این دو محصول را نمی‌توان به سادگی با یکدیگر ترکیب نمود. این افزونه، قابلیت دید ویژگی‌های امنیتی برنامه‌ی AppDefense را برای مدیران vSphere فراهم نموده و مدیران شبکه ها را قادر می‌سازد تا زیرساختی ایمن ایجاد نمایند.

لازم به ذکر است که VMware vSphere Platinum دارای قابلیت‌‌های امنیتی پیشرفته‌ای است که به طور کامل با Hypervisor یکپارچه شده است، از طرفی ترکیب vSphere و AppDefense، مدیرانِ vSphere را قادر می‌سازد که در سازمان خود روش ساده‌ای برای ایمن‌سازی ماشین‌های مجازی داشته باشند.

معرفی ویژگی‌های vSphere Platinum
در ادامه به بررسی برخی از مهمترین ویژگی های vSphere Platinum می‌پردازیم.

VMware AppDefense : این قابلیت به محافظت از یکپارچه بودن برنامه‌های در حال اجرا بر روی vSphere با استفاده از ویژگی‌هایی همچون یادگیری ماشینی پرداخته و با هدف شناسایی تهدیدات و خودکار‌سازی پاسخ‌ها درنظر گرفته شده است. در واقعAppDefense سیستم‌عامل ماشین مجازی را برای تمام برنامه‌های کاربردی، پشته‌ی برنامه کاربردی VMware و برنامه‌های کاربردی دیگر قفل نموده، داده‌های مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و با استفاده از یادگیری ماشین، وضعیت مورد نظر را کشف می‎کند و براساس آن رفتارهای درست و شناخته شده را برای برنامه‌های کاربردی و ماشین مجازی مشخص می‌نماید. در این بین، هر تغییری خارج از این وضعیت به سرعت شناسایی شده و از بروز آن جلوگیری به عمل می‌آید. این امر باعث می‌شود یکپارچگی برنامه‌های کاربردی، زیرساخت‌ها و سیستم عامل ماشین مجازی حفظ گردد.
Secure Data : این ویژگی ایمن‌سازی در مقابل دسترسی غیرمجاز به داده‌ها را هم در حالت کلی و هم در زمان مهاجرت ماشین‌های مجازی از طریق vMotion رمزنگاری‌شده میان vCenterها، امکان پذیر می‌سازد.
Secure Boot for ESXi : حفاظت از یکپارچگی سرورهای ESXi در مقابل Code Signing با استفاده از این ویژگی میسر می‌گردد.
Secure Boot for Virtual Machines : از سیستم عامل‌های ماشین‌های مجازی در مقابل کدهای مخرب و دیگر حملات حفاظت می‌کند.
Support for TPM 2.0 for ESXi: این ویژگی تایید صحت یکپارچگی Hypervisor با استفاده از فرآیند Secure Boot for ESXi و تایید گواهی سرور را از راه دور فراهم می‌نماید.
Virtual TPM 2.0 : این قابلیت مکانیزم لازم برای ایمن‌سازی سیستم عامل‌های ماشین مجازی را فراهم کرده و در همین حال، ویژگی‌های عملیاتی نظیر vMotion را حفظ می‌کند.
Support for Microsoft Virtualization Based Security : پشتیبانی از ویژگی‌های امنیتیِ ویندوز 10 و ویندوز سرور 2016 نظیر Credential Guard بر رویvSphere امکان‌پذیر می‌باشد.
Audit Quality Logging: امکان مدیریت و کنترل مجاز را با ارائه یک دید کامل از محیط vSphere فراهم می‌نماید.
با معرفی نسخه جدید Platinum، شرکت VMwareمجددا بروزرسانی 1 را برای vSphere 6.7 با قابلیت‌های جدید و بهبود یافته ارائه نمود.

منبع: APK.co.irآیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
تکنولوژی مجازی سازی (مشاهدات: 1017)
Storage vMotion (مشاهدات: 828)
OVA&OVF (مشاهدات: 435)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي