اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > آشنایی با سیستم احراز هویت Single Sign-On (SSO)

آشنایی با سیستم احراز هویت Single Sign-On (SSO)

سیستم احراز هویت

Single Sign-On  یا SSO چیست؟


Single Sign-On  که به آن SSO نیز گفته می شود یک روش امنیتی برای اعتبار سنجی کاربران و اجازه دسترسی به حساب های کاربری مجاز به vCenter Service می باشد. SSO ایتدا یک دامین پیش فرض به نام vsphere.local ایجاد می نماید و سرویس vCenter و دیگر اجزاء را در آن ثبت می نماید. این دامنه به صورت پیش فرض دارای حساب کاربری مدیر با نام administrator می باشد که رمز عبور آن در حین نصب تنظیم می گردد. این برنامه در نسخ جدید vsphere 5.5 به عنوان یکی از پیش نیازهای ضروری برای تمام اجزاء از قبیل vSphere Web Client, vCenter Service Inventory  و حتی vCenter Service می باشد که باید ابتدا نصب گردد. SSO در نسخه جدید بسیار خوب به نظر می رسد و چند پیشرفت عمده را می توان در آن دید که مایه خوشحالی است. این بهبود ها عبارتند از:
      • SSO هم اینک یک مدل multi-master  می باشد.
      • تکثیر اطلاعات بین سرورهایSSO به صورت built-in و اتوماتیک انجام میشود.
      • SSO اکنون به عنوان یک سایت آگاه عمل می نماید و بانک اطلاعاتی آن کاملا از بین رفته و با RSA_USER , RSA_DBA خداحافظی کرده است و این یک رهایی خوب است.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
تکنولوژی مجازی سازی (مشاهدات: 1036)
Storage vMotion (مشاهدات: 844)
Thick&Thin (مشاهدات: 531)
vMotion (مشاهدات: 1292)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي