اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > تکنولوژی مجازی سازی

تکنولوژی مجازی سازی

مجازی سازی

مجازی سازی

تکنولوژی مجازی سازی پدیده ای است ه امروزه به یکی از داغ ترین و مهم ترین فناوری های کامپیوتری در عصر حاضر بدل شده و بحث پرهیاهو در میان سازمان ها و متخصصان جامعه IT است.می توان از آن به عنوان انقلابی نوین در عرصه شبکه و ابزاری حیاتی برای بهبود توسعه و پیشرفت بسترهای اطلاعاتی یاد کرد.
در علم کامپیوتر، مجازی سازی به ساخت نمونه جازی و غیرواقعی از چیزهایی همچون پلتفرم سخت افزاری، سیستم عامل، وسایل ذخیره سازی و یا منابع شبکه گفته می شود.
هایپروایزر یا فوق رابط، به برنامه نرم افزاری گفته می شود که به عنوان واسط جدا کننده سیستم عامل مهمان از منابع سخت افزاری ماشین واقعی، ایفای نقش می کند.

دو گونه اصلی از هایپروایزر وجود دارد: تمام سخت افزاری (لایه 0) و میزبانی شده (لایه 1).

از جمله دلایل استفاده از فضاهای مجازی می توان به مواردی نظیر کم نمودن هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات، صرفه جویی در زمان، استفاده از حداقل نیروی متخصص جهت انجام عملیات تعمیر و نگهداری واز همه مهمتر، مباحث مربوط به افزونگی اشاره کرد.
از مهمترین برنامه های هایپروایزر لایه 0 می توان به vSphere , Hyper-v اشاره کرد.
مهمترین مزایای مجازی سازی می توان شامل تثبیت سرورها، کاهش هزینه، مدیریت متمرکز، پشتیبانگیری راحت تر، تعادل بار و سرویس دهی پایدار، پشتیبانی از تحمل پذیری خطا، محیط آزمایشی، امنیت و مهاجرت به سمت رایانش ابری باشد.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
vMotion (مشاهدات: 1331)
Storage vMotion (مشاهدات: 866)
Thick&Thin (مشاهدات: 559)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي