اعضا > مرکز آموزش > مجازی سازی > Storage vMotion

Storage vMotion

آشنایی با storage vmotion
از دیگر مزایای استفاده از ذخیره سازی مشترک و نرم افزار vCenter Server می توان به قابلیت تغییر محل ذخیره سازی ماشین های مجازی بدون نیاز به تغییر وضعیت آنها اشاره کرد. با استفاده از قابلیت Storage vMotion مدیران قادر خواهند بود تا ماشین های مجازی را از یک منبع ذخیره سازی به منبع ذخیره سازی دیگر مهاجرت دهند. در واقع در این مدل مهاجرت صرفا مکان ذخیره سازی فایل ها تغییر یافته و ماشین های مجازی همچنان برروی میزبان های خود باقی می مانند.
این قابلیت در زمان افزایش حجم، تعمیرات و یا خرابی منابع ذخیره سازی بسیار کارآمد میباشد. همچنین انعطاف پذیری بیشتری برای بهینه سازی دیسک برای عملکرد بهتر را در اختیارتان قرار میدهد.
در طی عملیات مهاجرت با Storage vMotion می توانید دیسک های مجازی را از Thick-Provisioned Lazy Zeroed یا Thick-Provisioned Eager Zeroed به Thin-Provisioned و یا برعکس تبدیل کنید.
مهاجرت با این روش، تمام فایل های دیسک مجازی، پیکربندی، snapshot و فایل های nvram را تغییر نام میدهد. اگر نام جدید از حداکثر طول نام تجاوز کند، عملیات مهاجرت ناموفق خواهد بود.

منبع: مرجع کاربردی مجازی سازی VMware vSphere - راهنمای آزمون بین المللی VCP550


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
vMotion (مشاهدات: 1275)
Thick&Thin (مشاهدات: 509)
تکنولوژی مجازی سازی (مشاهدات: 1017)نماد اعتمـــاد الکترونیکی

"تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است."

نماد اعتماد الکترونيکي